  • RXW470M1HBK-0611S
RXW470M1HBK-0611S
advertisement
Manufacturer No:
RXW470M1HBK-0611S
Manufacturer:
Surge Components
HK JDW NO:
4434-RXW470M1HBK-0611S
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% 300mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
RXW470M1HBK-0611S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Ripple Current
    300mA
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Diameter
    6.3mm