  • RX2A-433-10
RX2A-433-10
advertisement
Manufacturer No:
RX2A-433-10
Manufacturer:
Radiometrix
HK JDW NO:
4356-RX2A-433-10
Purchasing and Inquiry
RX2A-433-10 Overview
RX2A-433-10 Features
RX2A-433-10 Applications
There are a lot of Radiometrix RX2A-433-10 RF Transmitter applications.
  • GSM
  • Marine Navigation
  • Measuring instruments
  • ISM applications
  • Fixed Wireless
  • GPS
  • Cellular
  • GLONASS
  • BeiDou
  • WCDMA
Step5Bar-code shipping tag
RX2A-433-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency
    433.92MHz
  • Max Supply Voltage
    16V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Nominal Supply Current
    10mA