  • RWST50373A82R0JB01
RWST50373A82R0JB01
advertisement
Manufacturer No:
RWST50373A82R0JB01
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RWST50373A82R0JB01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWST50373A82R0JB01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    82Ohm
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    800W
  • Height
    92.5mm
  • Length
    373mm