  • RWST40370C9101JB02
RWST40370C9101JB02
advertisement
Manufacturer No:
RWST40370C9101JB02
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RWST40370C9101JB02
Package:
Datasheet:
Description:
9.1kOhm, 5%, 600W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWST40370C9101JB02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    600W
  • Height
    69mm
  • Length
    432mm