  • RWS1500B12
RWS1500B12
advertisement
Manufacturer No:
RWS1500B12
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-RWS1500B12
Package:
Datasheet:
RWS1500B12
Description:
Quantity:
In Stock : 5593
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWS1500B12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C With Derating
  • Series
    RWS1500B (1500W)
  • Size / Dimension
    10.28Lx5.00W x 2.48 H 261.0mmx127.0mmx63.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1500W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    125A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC 120V~340VDC