  • RWR89SR249FPS70
RWR89SR249FPS70
advertisement
Manufacturer No:
RWR89SR249FPS70
HK JDW NO:
873-RWR89SR249FPS70
Datasheet:
RWR89SR249FPS70
Description:
249mOhms, 3W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR89SR249FPS70
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±650ppm/°C
  • Resistance
    249mOhms
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Length
    14.224mm
  • Width
    4.75mm