  • RWR89S2R37DRRSL
RWR89S2R37DRRSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR89S2R37DRRSL
HK JDW NO:
873-RWR89S2R37DRRSL
Datasheet:
RWR89S2R37DRRSL
Step5Bar-code shipping tag
RWR89S2R37DRRSL
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.37Ohms
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    14.224mm
  • Width
    4.75mm