  • RWR89S12R4BMRSL
RWR89S12R4BMRSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR89S12R4BMRSL
HK JDW NO:
873-RWR89S12R4BMRSL
Datasheet:
RWR89S12R4BMRSL
Description:
12.4Ohms, 3W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR89S12R4BMRSL
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    12.4Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Length
    14.224mm
  • Width
    4.75mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
  • Tolerance
    ±0.1%