  • RWR89N38R3FRBSL
RWR89N38R3FRBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR89N38R3FRBSL
HK JDW NO:
873-RWR89N38R3FRBSL
Datasheet:
RWR89N38R3FRBSL
Description:
38.3Ohms, 3W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR89N38R3FRBSL
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    38.3Ohms
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    14.224mm
  • Width
    4.75mm