  • RWR84SR332FSBSL
RWR84SR332FSBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR84SR332FSBSL
HK JDW NO:
873-RWR84SR332FSBSL
Datasheet:
RWR84SR332FSBSL
Description:
332mOhms, 7W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR84SR332FSBSL
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±650ppm/°C
  • Resistance
    332mOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    7W
  • Power Rating
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    22.225mm
  • Width
    7.92mm