  • RWR84S6811FSB12
RWR84S6811FSB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR84S6811FSB12
HK JDW NO:
873-RWR84S6811FSB12
Datasheet:
RWR84S6811FSB12
Description:
Through Hole 6.81kOhms, 7W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR84S6811FSB12
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    6.81kOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    7W
  • Power Rating
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    22.23mm
  • Width
    7.92mm