  • RWR84S1102FSB12
RWR84S1102FSB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR84S1102FSB12
HK JDW NO:
873-RWR84S1102FSB12
Datasheet:
RWR84S1102FSB12
Description:
Through Hole 11kOhms, 7W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR84S1102FSB12
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    11kOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    7W
  • Power Rating
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    22.225mm
  • Width
    7.92mm