  • RWR82S2210FRS73
RWR82S2210FRS73
advertisement
Manufacturer No:
RWR82S2210FRS73
HK JDW NO:
873-RWR82S2210FRS73
Datasheet:
RWR82S2210FRS73
Description:
Through Hole 221Ohms, 1.5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR82S2210FRS73
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
  • Size / Dimension
    0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    221Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    1.98mm
  • Length
    7.9248mm
  • Width
    1.98mm