  • RWR82N50R0FRRSL
RWR82N50R0FRRSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR82N50R0FRRSL
HK JDW NO:
873-RWR82N50R0FRRSL
Datasheet:
RWR82N50R0FRRSL
Description:
50Ohms, 1.5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR82N50R0FRRSL
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR82N
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    7.9248mm
  • Width
    1.98mm