  • RWR82N2080BSB12
RWR82N2080BSB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR82N2080BSB12
HK JDW NO:
873-RWR82N2080BSB12
Datasheet:
RWR82N2080BSB12
Description:
Through Hole 208Ohms, 1.5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR82N2080BSB12
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR82N
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    208Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    1.98mm
  • Length
    7.9248mm
  • Width
    1.98mm