  • RWR81SR200FRB12
RWR81SR200FRB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR81SR200FRB12
HK JDW NO:
873-RWR81SR200FRB12
Datasheet:
RWR81SR200FRB12
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 200mOhm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 7869
Step5Bar-code shipping tag
RWR81SR200FRB12
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±650ppm/°C
  • Resistance
    200mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    2.16mm