  • RWR81S46R4DRBSL
RWR81S46R4DRBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR81S46R4DRBSL
HK JDW NO:
873-RWR81S46R4DRBSL
Datasheet:
RWR81S46R4DRBSL
Description:
46.4Ohms, 1W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR81S46R4DRBSL
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    46.4Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.16mm