  • RWR81S21R0BSBSL
RWR81S21R0BSBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR81S21R0BSBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RWR81S21R0BSBSL
Package:
Axial
Datasheet:
RWR81S21R0BSBSL
Step5Bar-code shipping tag
RWR81S21R0BSBSL
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
  • Size / Dimension
    0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    21Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.16mm