  • RWR81S1000BSRSL
RWR81S1000BSRSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR81S1000BSRSL
HK JDW NO:
873-RWR81S1000BSRSL
Datasheet:
RWR81S1000BSRSL
Description:
FIXED RESISTOR, 100Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR81S1000BSRSL
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    10V
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Lead Diameter
    0.508 mm