  • RWR81NR750FMB12
RWR81NR750FMB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR81NR750FMB12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RWR81NR750FMB12
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 750mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR81NR750FMB12
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    750mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Lead Length
    38.1mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.16mm