  • RWR81NR127FRBSL
RWR81NR127FRBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR81NR127FRBSL
HK JDW NO:
873-RWR81NR127FRBSL
Datasheet:
RWR81NR127FRBSL
Description:
127mOhms, 1W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR81NR127FRBSL
  • Factory Lead Time
    48 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±650ppm/°C
  • Resistance
    127mOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.16mm