  • RWR81N2R21BRS74
RWR81N2R21BRS74
advertisement
Manufacturer No:
RWR81N2R21BRS74
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RWR81N2R21BRS74
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 2.21Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR81N2R21BRS74
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2.21Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Diameter
    2.16mm
  • Length
    6.35mm