  • RWR80S1761BSB12
RWR80S1761BSB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR80S1761BSB12
HK JDW NO:
873-RWR80S1761BSB12
Datasheet:
RWR80S1761BSB12
Description:
1.76kOhms, 2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR80S1761BSB12
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    1.76kOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    10.3124mm
  • Width
    2.39mm