  • RWR78S3R24FRRSL
RWR78S3R24FRRSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR78S3R24FRRSL
HK JDW NO:
873-RWR78S3R24FRRSL
Datasheet:
RWR78S3R24FRRSL
Description:
3.24Ohms, 10W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR78S3R24FRRSL
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.24Ohms
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    45.212mm
  • Width
    9.53mm