  • RWR74N9760FRB12
RWR74N9760FRB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR74N9760FRB12
HK JDW NO:
873-RWR74N9760FRB12
Datasheet:
RWR74N9760FRB12
Description:
976Ohms, 5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR74N9760FRB12
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR74N
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    976Ohms
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    22.225mm
  • Width
    7.92mm