  • RWR71S20R0FRRSL
RWR71S20R0FRRSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR71S20R0FRRSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RWR71S20R0FRRSL
Package:
Axial
Datasheet:
RWR71S20R0FRRSL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWR71S20R0FRRSL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    39 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR71S
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.812L 4.75mmx20.62mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    20Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    20.6248mm
  • Width
    4.75mm