  • RWM062256R0JA15E1
RWM062256R0JA15E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM062256R0JA15E1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RWM062256R0JA15E1
Package:
Axial
Datasheet:
RWM062256R0JA15E1
Description:
56Ohms, 7W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWM062256R0JA15E1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    56Ohms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    7W
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    6W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    6.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6.5mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    RWM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.709L 6.50mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%