  • RWM06222700JR15E1
RWM06222700JR15E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM06222700JR15E1
HK JDW NO:
875-RWM06222700JR15E1
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 270Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWM06222700JR15E1
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
  • Composition
    Wirewound
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, STANDARD: CECC40201-001
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    7W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    7W
  • Operating Temperature (Max)
    350°C
  • Working Voltage
    350V
  • Rated Temperature
    25°C
  • Diameter
    6.5mm
  • Length
    18mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%