  • RWM06222202JR15E1
RWM06222202JR15E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM06222202JR15E1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RWM06222202JR15E1
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 22kOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWM06222202JR15E1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e8
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
  • Composition
    Wirewound
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, STANDARD: CECC40201-001
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    7W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    7W
  • Operating Temperature (Max)
    350°C
  • Working Voltage
    350V
  • Rated Temperature
    25°C
  • Diameter
    6.5mm
  • Length
    18mm