  • RWM04221501JA20E1
RWM04221501JA20E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM04221501JA20E1
HK JDW NO:
875-RWM04221501JA20E1
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.5kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWM04221501JA20E1
  • Power Rating
    5W
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Operating Temperature (Max)
    350°C
  • Working Voltage
    300V
  • Rated Temperature
    25°C
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    22.1mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e8
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm