  • RWM0410R680JA20E1
RWM0410R680JA20E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM0410R680JA20E1
HK JDW NO:
875-RWM0410R680JA20E1
Package:
Conformal
Datasheet:
RWM0410R680JA20E1
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 680mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWM0410R680JA20E1
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2017
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e8
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    680mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Power Rating
    3W
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Operating Temperature (Max)
    350°C
  • Working Voltage
    120V
  • Rated Temperature
    25°C
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    12mm