  • RWM04106800JR15E1
RWM04106800JR15E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM04106800JR15E1
HK JDW NO:
875-RWM04106800JR15E1
Datasheet:
RWM04106800JR15E1
Description:
FIXED RESISTOR, 680Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWM04106800JR15E1
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.472L 5.50mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    120V
  • Max Power Dissipation
    3W
    Not
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Diameter
    5.5mm