  • RWM04103300JR15E1
RWM04103300JR15E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM04103300JR15E1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RWM04103300JR15E1
Package:
Axial
Datasheet:
RWM04103300JR15E1
Description:
FIXED RESISTOR, 330Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWM04103300JR15E1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RWM
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.472L 5.50mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e8
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    120V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    5.5mm