  • RWC319R6BL
RWC319R6BL
advertisement
Manufacturer No:
RWC319R6BL
HK JDW NO:
890-RWC319R6BL
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
RWC Series, Metal Foil, 319.6Ohms, 0.3W, ±0.1%, -65°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWC319R6BL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Series
    RWC
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    319.6Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm