  • RW80U2491FS73
RW80U2491FS73
advertisement
Manufacturer No:
RW80U2491FS73
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RW80U2491FS73
Package:
Ceramic
Datasheet:
RW80U2491FS73
Description:
Through Hole 2.49kOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RW80U2491FS73
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    2.49kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W
  • Military Standard
    MIL-PRF-26
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    11.1mm