  • RW79U1400FB12
RW79U1400FB12
advertisement
Manufacturer No:
RW79U1400FB12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RW79U1400FB12
Package:
Ceramic
Datasheet:
RW79U1400FB12
Description:
Through Hole 140Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RW79U1400FB12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    140Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W
  • Military Standard
    MIL-PRF-26
  • Diameter
    4.75mm
  • Length
    14.22mm