  • RW3R0DB15R0JT
RW3R0DB15R0JT
advertisement
Manufacturer No:
RW3R0DB15R0JT
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-RW3R0DB15R0JT
Package:
6327 J-Lead
Datasheet:
RW3R0DB15R0JT
Description:
FIXED RESISTOR RW Series, Wirewound, 15Ohm, 3W, ±5%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RW3R0DB15R0JT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    6327 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RW
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.625Lx0.273W 15.88mmx6.93mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Recessed Base
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Height Seated (Max)
    0.231 5.87mm