  • RW2S0DA47R0JE
RW2S0DA47R0JE
advertisement
Manufacturer No:
RW2S0DA47R0JE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-RW2S0DA47R0JE
Package:
4524 J-Lead
Datasheet:
RW2S0DA47R0JE
Description:
FIXED RESISTOR RW Series, Wirewound, 47Ohm, ±5%, -55°C~150°C
Quantity:
In Stock : 5530
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RW2S0DA47R0JE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    J-Lead
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Pedestal Mount
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.231 5.87mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    4524 J-Lead
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RW
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.455Lx0.240W 11.56mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±5%