  • RVC2512FT110K
RVC2512FT110K
advertisement
Manufacturer No:
RVC2512FT110K
HK JDW NO:
762-RVC2512FT110K
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RVC2512FT110K
Step5Bar-code shipping tag
RVC2512FT110K
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    110kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    3000V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm