  • RV8H-1S1-AD12-C1D2
RV8H-1S1-AD12-C1D2
advertisement
Manufacturer No:
RV8H-1S1-AD12-C1D2
Manufacturer:
IDEC
HK JDW NO:
354-RV8H-1S1-AD12-C1D2
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RV8H-1S1-AD12-C1D2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Coil Current
    29mA
  • Must Operate Voltage
    9.6VAC/DC
  • Contact Rating (Current)
    12A
  • Must Release Voltage
    0.84VAC/DC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Silver Nickel (AgNi)
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RV8
  • Feature
    Socket Included
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Spring Terminal
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    414Ohm