  • RV8H-1S1-AD12
RV8H-1S1-AD12
advertisement
Manufacturer No:
RV8H-1S1-AD12
Manufacturer:
IDEC
HK JDW NO:
354-RV8H-1S1-AD12
Package:
Datasheet:
RV8H-1S1-AD12
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 12V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RV8H-1S1-AD12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Silver Nickel (AgNi)
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    RV8
  • Feature
    Socket Included
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Spring Terminal
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    414Ohm