  • RV2-16V470M-R
RV2-16V470M-R
advertisement
Manufacturer No:
RV2-16V470M-R
Manufacturer:
Elna
HK JDW NO:
269-RV2-16V470M-R
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
RV2-16V470M-R
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Length
    5.3mm