  • RV2-16V100MB55U-R
RV2-16V100MB55U-R
advertisement
Manufacturer No:
RV2-16V100MB55U-R
Manufacturer:
Elna
HK JDW NO:
269-RV2-16V100MB55U-R
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% 18mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
RV2-16V100MB55U-R
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    37Ohm
  • Ripple Current
    18mA