  • RV-16V331MG10U-R
RV-16V331MG10U-R
advertisement
Manufacturer No:
RV-16V331MG10U-R
Manufacturer:
Elna
HK JDW NO:
269-RV-16V331MG10U-R
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Tape and Reel 252mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
RV-16V331MG10U-R
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Ripple Current
    252mA