  • RV-1505D/P/R6.4
RV-1505D/P/R6.4
advertisement
Manufacturer No:
RV-1505D/P/R6.4
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RV-1505D/P/R6.4
Package:
24-DIP Module, 14 Leads
Datasheet:
RV-1505D/P/R6.4
Step5Bar-code shipping tag
RV-1505D/P/R6.4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 14 Leads
  • Number of Pins
    14
  • Weight
    9g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE RV/R (2W)
  • Size / Dimension
    1.27Lx0.58W x 0.45 H 32.4mmx14.7mmx11.4mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    14
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    6.4kV
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    200mA
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Current - Output (Max)
    200mA 200mA
  • Output Current
    200mA
  • Output Power
    2W
  • Max Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 2
  • Nominal Input Voltage
    15V
  • Height
    11.1mm