  • RU73X2A174RLTDF
RU73X2A174RLTDF
advertisement
Manufacturer No:
RU73X2A174RLTDF
HK JDW NO:
792-RU73X2A174RLTDF
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
RU73, Holsworthy Series, Thin Film, 174Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RU73X2A174RLTDF
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    174Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm