  • RU73X1E340RLTDF
RU73X1E340RLTDF
advertisement
Manufacturer No:
RU73X1E340RLTDF
HK JDW NO:
792-RU73X1E340RLTDF
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
RU73, Holsworthy Series, Thin Film, 340Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.01%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RU73X1E340RLTDF
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RU73, Holsworthy
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    340Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm