  • RTOP200VS1R50FB
RTOP200VS1R50FB
advertisement
Manufacturer No:
RTOP200VS1R50FB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RTOP200VS1R50FB
Package:
Datasheet:
Description:
1.5Ohm, 1%, 200W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RTOP200VS1R50FB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    200W
  • Height
    12.6mm
  • Length
    39mm