  • RTO050F2R700JTE1
RTO050F2R700JTE1
advertisement
Manufacturer No:
RTO050F2R700JTE1
HK JDW NO:
875-RTO050F2R700JTE1
Package:
Conformal
Datasheet:
RTO050F2R700JTE1
Description:
Through Hole 2.7Ohm, Thick Film,
Step5Bar-code shipping tag
RTO050F2R700JTE1
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    2.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Height
    15mm
  • Length
    10.1mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Published
    2015
  • Tolerance
    5%