  • RTO050C2R000JTE1
RTO050C2R000JTE1
advertisement
Manufacturer No:
RTO050C2R000JTE1
HK JDW NO:
875-RTO050C2R000JTE1
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
2Ohm, Thick Film,
Step5Bar-code shipping tag
RTO050C2R000JTE1
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50W